תחרות קקטוס הזהב 2018 יוצאת לדרך

תאריך פתיחת הגשת העבודות: יום א', 29/07/2018

לאחר עיכוב בפתיחת תחרות קקטוס הזהב, בעקבות המתנה לשובה של קבוצת Publicis מהאיסור להשתתפות בתחרויות בעולם, יוצאת לדרך תחרות הקקטוס לשנת 2018.

בישיבה במשרדי האיגוד, בהשתתפות חברי ועדת הקקטוס, נבחר פה אחד יורם לוי ליו"ר ועדת התחרות. יורם לוי, שימש כבר בשנה שעברה כיו"ר בפועל של יום השיפוט המרכזי, בחמש השנים האחרונות היה יו"ר השופטים של תחרות דג הזהב וברזומה שלו נבחר פעמיים לשפוט בפסטיבל קאן, שם גם זכה בלא מעט אריות. לוי, מבכירי ענף הפרסום בישראל נבחר פה אחד ע"י ועדה שכללה את סמנכ"לי הקריאייטיב המובילים בתעשייה. "המשימה שלנו היא לאזן בין המצוינות הקריאטיבית של פסטיבל קאן שמהווה השראה ורף גבוה עבורנו, לבין ההבנה שמדובר בתחרות הפרסום הישראלית, המשקפת את העבודות של מותגים ישראלים לקהל הישראלי. בנוסף, היה חשוב לי לייסד פרס חדש, עבור מותגים שעושים טוב. כחלק מתפיסת עולמי, שגם מותגים מסחריים יחד עם ענף הפרסום יכולים לייצר טוב בעולם. הקקטוס, היא תחרות הפרסום והקריאייטיב של הענף כולו, פרסומאים ומפרסמים, ועבודות הקריאייטיב הזוכות שייכות גם לצוותי הקריאייטיב שייצרו אותן וגם ללקוחות שהיו חלק בלתי נפרד מהתהליך כולו".

ועדת הקקטוס קיימה דיון על תקנון התחרות ובין ההחלטות שקיבלה, כדלקמן:

  • התחרות תכלול את כל העבודות שעלו לאוויר בין התאריכים 01/01/2017- 01/07/2018.
  • יום השיפוט הראשון יעבור להיות בפורמט שיפוט ברשת, מה שיאפשר הגדלה של מספר השופטים בשלב א' ל-60 שופטים: 30 אנשי שיווק ו-30 אנשי קריאייטיב. השופטים יחולקו לקבוצות של 10 שופטים ולכל קבוצה יהיה יו"ר שיהיה אחראי על תהליך השיפוט של הקבוצה. ובפועל, בכל עבודה יצפו לפחות 30 שופטים. ביום השיפוט השני, יישפטו הפיינליסטים במתכונת הקבועה- ביום שיפוט מרוכז שבו יגיעו כל השופטים לאירוע השיפוט.
  • כחלק מהמטרות של תחרות הקקטוס, בין היתר, להרחיב את השיח של פרסומאים ואנשי שיווק על חשיבות הקריאייטיב לקידום הצלחת המותג, הוחלט להשאיר את הפרמטרים הקיימים לשיפוט, קרי: 3 ציונים לכל עבודה עפ"י- רעיון, ביצוע ותרומה למותג.
  • הועדה החליטה להוסיף פרס עבור מותגים מסחריים שעשו קמפיינים לטובת הקהילה, שיוגדר- "קקטוס לטובה", זאת בנוסף להחלטה מהשנה שעברה להעניק פרס קקטוס הנשיא לעבודה המצטיינת בייצוג מגדרי של החברה הישראלית.

טקס הקקטוס צפוי להיערך בתחילת אוקטובר 2018-
תאריך פתיחת הגשת העבודות: יום א', 29/07/2018

להורדת תקנון התחרות לחצו כאן
לקבלת שם משתמש וסיסמה למערכת ההגשות,
יש לפנות לימית, מנהלת הפרויקטים של האיגוד:
e-good@habetzefer.co.il
03-544155

תגובות באמצעות facebook

תגובות